thumbnail

Sony se chce s novým VR headsetem zaměřit na velké AAA hry

Martin Šmíd , 06.08.2021 10:34,  76

YouTube kanál PSVR Without Parole přinesl před několika hodinami informaci, že Sony začátkem týdne uspořádala pro vývojáře VR her speciální prezentaci, během níž se zaměřovala na svůj nový headset pro PlayStation 5. Že nešlo o výmysl a event za zavřenými dveřmi skutečně proběhl, potvrdil následně i server Upload VR. Podle lidí, kteří se ho mohli zúčastnit, se chce Sony do budoucna odklonit od vytváření menších hříček a pokusných záležitostí pro VR, a místo toho chce nabízet velké AAA hry konzolové kvality. Dokonce padla i řeč o jakýchsi hybridních hrách typu Hitman 3 nebo No Man’s Sky, při nichž by si hráč mohl vybrat, jestli si stáhne normální nebo VR verzi. Nyní je otázkou, jestli by VR podporu tak do budoucna nabízely všechny hry od Sony, nebo jen několik vybraných.

PSVR Without Parole zároveň tvrdí, že headset nese pracovní označení NGVR (next-gen VR) a ve specifikacích je uveden OLED displej s rozlišením 4000x2080 pixelů (2000x2040 pro jedno oko), přičemž má mít zorné pole 110 stupňů, což je o 10 stupňů více než původní PSVR a o 20 stupňů více než má Quest 2. Zajímavě zní i zmínka o nových ovladačích. Sony je už dříve ukázala a oznámila, že budou podporovat adaptivní spouště i haptiku. Kromě toho mají nabídnout i dotykové senzory pro palec, ukazováček a prostředníček, přičemž ty dokážou i zjistit, jak daleko má od nich hráč prsty.

Před několika týdny se objevila informace, že bližší představení nového VR headsetu plánuje Sony na začátek příštího roku. S vydáním se pak má počítat na konec příštího roku za doposud nezveřejněnou cenu.

Zdroj: videogameschronicle.com

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  9

  Kena: Bridge of Spirits

  9

  Death Stranding: Director’s Cut

  7

  NHL 22

  7

  Life is Strange: True Colors

  7

  Back 4 Blood

  8

  Crysis Remastered Trilogy