thumbnail

Microsoft by mohl zrušit Xbox One verzi hry Halo Infinite

Martin Šmíd , 24.08.2020 12:07,  100

Microsoft začátkem měsíce odložil vydání své očekávané akční hry Halo Infinite, aby měli vývojáři ze studia 343 Industries více času na její doladění. Nyní přišel ověřený moderátor Resetera fóra s nickem ‘Sponger’ s informací, že po nedávném odkladu by mohla být zrušena Xbox One verze hry. Vývojáři mají mít s Xbox One S verzí problémy a v současnosti nemá běžet ani v rozlišení 900p, přičemž ji má trápit řada technických neduhů, hlavně načítání objektů, daleko větších, než jsme mohli vidět v nedávno prezentované PC verzi. Finální rozhodnutí zatím nepadlo, ale tyto problémy by mohly podle Spongera přimět vývojáře, aby hra vyšla pouze pro PC a konzoli Xbox Series X.

Na závěr svého příspěvku dodal, že vývojáři chtějí vytvořit tu nejlepší možnou Halo hru, a podle všeho mají v tomto podporu od Microsoftu. Ten tak zřejmě dá vývojářům tolik času, kolik budou potřebovat, ačkoliv by to mohlo znamenat daleko delší zpoždění, než mnozí nyní očekávají, třeba i do roku 2022. Pokud by se výše napsaná informace potvrdila, byl by to docela velký zlom v cross-gen strategii společnosti Microsoft. Phil Spencer před několika týdny řekl, že hodlají vydávat first-party hry pro Xbox One a Xbox Series X i v následujících letech, přičemž next-gen exkluzivity jsou podle něj proti hráčské. Na druhou stranu Microsoft pak sám oznámil několik her, které vyjdou pouze na novou konzoli.

Na závěr jen doplním, že ačkoliv je ‘Sponger’ ověřený moderátor a v minulosti přinášel pravidelně informace o first-party studiích Microsoftu, které se následně potvrdily, tak pořád je nutné vše kolem Halo Infinite brát jako pouhou spekulaci. Uvidíme v následujících měsících, jestli se potvrdí. Každopádně se zdá, že vývoj hry Halo Infinite nejde podle představ a ještě nějakou dobu si na ní počkáme.

Zdroj: videogameschronicle.com

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  8

  MotoGP 21

  10

  It Takes Two

  8

  New Pokémon Snap

  8

  Monster Hunter Rise

  8

  Outriders

  9

  Resident Evil Village