MICROSOFT XBOX 360

OBRÁZKY Z HER

Brutal Legend
Call of Duty 5: World at War
Command and Conquer: Red Alert 3
Dead Rising 2
Destiny Expansion II: House of Wolves
Dishonored
Dragon Age: Origins - Awakening
F1 2010
Fable Anniversary
 
 

POPIS KONZOLE

Xbox 360 je druhou herní konzolí od americké společností Microsoft. Jde tak o nástupce prvního Xboxu, který si především v USA získal slušnou základnu hráčů. Konzole Xbox 360 pak byla uvedena v sedmé generaci konzolí jako první a soupeří s konzolemi Playstation 3 od firmy Sony a Wii od Nintenda. Za úspěchem konzole Xbox 360 může především příznivá cena a také služba Xbox Live, která nabízí spoustu možností pro online komunitu, a to nejen hraní online her, ale i nakupování nebo chatování. Mezi další lákadla pak patří sbírání achievementů a také pochopitelně lákavý lineup her, mezi který se řadí i dříve exkluzivní značky ostatních konzol.

Vývojové studio Xboxu 360 přistoupilo k hardwaru novým způsobem. Zatímco byl původní Xbox takové horší PC, tak Xbox 360 je už pravá konzole, s unikátní architekturou. Xbox 360 obsahuje CPU s označením Xenon-CPU u Microsoftu a „Waternoose“ u IBM. Jde o upravenou verzí tříjádrového PowerPC od IBM. O grafický čip Xenon se pak postarala firma ATI. Hardwarově je tak Xbox 360 druhou nejvýkonnější konzolí sedmé generace. Bohužel na začátku Xbox 360 sužovala velká poruchovost, která přesáhla dokonce hranici 33%. Xbox 360 se tak stal nejporuchovějším přístrojem v historii herních konzolí.

Služba Xbox LIVE je online služba Microsoftu, která se dělí hned na několik částí. V té první můžete hrát online hry, chatovat s kamarády nebo zakládat komunitu. V té druhé pak můžete nakupovat nejrůznější věci skrze Xbox Marketplace. V této části se stala populární především služba Xbox Live Arcade. Mezi tyto hry patří především staré tituly z automatů nebo starých konzolí, ale hráči mezi nimi najdou i menší nové kousky. Prvně nebyla služba Xbox Live v České republice podporována, ale na konci roku 2010 jsme se dočkali. Díky tomu tak už legálně můžeme hrát online hry, nakupovat a kecat s kamarády.

Ke službě Xbox Live se sluší dodat, že existuje ve dvou verzích. Ta první je bezplatná označovaná jako Silver. Tato verze umožňuje využívat všechny prvky Xbox LIVE s výjimkou hraní multiplayeru. Placená verze GOLD poté umožňuje hráčům hrát online hry, využívat facebook a další bonusy.

V roce 2010 uvedl Microsoft Slim verzi, pojmenovanou jako Xbox 360 S. Ta přinesla lesklý černý design a zabudovaný HDD s velkou kapacitou. V roce 2010 Microsoft dále rozvíjel katalog her pro co největší okruh hráčů, přičemž výsledkem byla i kamerka Kinect.

 
8

Outriders

9

Returnal

8

Oddworld: Soulstorm

8

MotoGP 21

8

New Pokémon Snap

9

Mass Effect: Legendary Edition