NINTENDO WII

OBRÁZKY Z HER

Bubble Bobble
Call of Duty: Modern Warfare 3
Disney Infinity
FIFA 09
FIFA 10
FIFA 11
FIFA 13
Ghostbusters: The Videogame
Golden Eye 007
 
 

POPIS KONZOLE

Wii (má znamenat anglické slovo „We“ – my“) je pátá domácí konzole od společnosti Nintendo. Nejprve byla oznámena pod jménem Projekt Revolution, po E3 2006 už jen Nintendo Wii. Wii je jednou z konzolí 7. generace. Jejími protivníky jsou Xbox 360 od Microsoftu a PlayStation 3 od Sony. Zatímco „konkurence“ šla cestou velkého výpočetního výkonu, jde Wii jinou cestou a zlepšeným ovládáním pomocí ovladače Wii Remote, který reaguje s objekty jak namířením na obrazovku, tak pohybem ve volném prostoru – a to ve všech osách. Konzole Nintendo Wii se stala za dobu existence nejúspěšnější konzolí firmy Nintendo díky více jak 70 milionům prodaných kusů. Svoji konkurenci tak nechává daleko za sebou.

Nintendo Wii je nejmenší z konzolí sedmé generace s rozměry jsou 44mm výška, 157mm šířka, a 215,4mm hloubka, což je zhruba velikost tří obalů od DVD vedle sebe. Váží poté 1.2 kilogramu. Nejvíce revoluční je na konzolce Wii je bezdrátový ovladač Wii Remote. Ten dokáže přesně reagovat na pohyb ruky uživatele, čímž mohou vznikat jedinečné herní zážitky a doposud neprobádané herní žánry. Pohybové ovládání umožňuje v ovladači akcelerometr spolu s 1 megapixel kamerou, pomocí které se určuje přesná poloha směrem k televizi. Přesné zaměření provádí Wii podle Sensor Baru, umístěném pod nebo nad televizí. V zadní části Wii Remote se pak připojuje Nunchuck, který obsahuje analogovou páčku, využívanou k udání směru a dvojici tlačítek v přední části.

Nintendo Wii dovoluje hrát hry v podstatě ze všech Nintendo konzolí. Přes Virtual Console můžete hrát hry pro z konzolí NES, SNES, N64, ale také TurboGrafx-16, Sega Mega Drive, MSX, NEO GEO a Commodore 64. Plná podpora je i pro hry na GameCube. Proto jsou přímo na konzoli 4 sloty pro GameCube ovladače a 2 sloty na Memory Karty. Pokud není starší ovladač k dispozici a uživatel přesto chce hrát pro GameCube, může použít Classic Controler, který se připojuje k Wii Remote.

S konzolí Wii bohužel Nintendo lehce zaspalo s online podporou, takže online hraní za moc nestojí. Může za to především nulová podpora updatů a doplňujících DLOC balíčků, které by hru více rozšířili. Přesto se najde celá řada her, které online podporují.

 
8

Monster Hunter Rise

8

MotoGP 21

8

Outriders

9

Resident Evil Village

10

It Takes Two

8

Oddworld: Soulstorm