NINTENDO DS

OBRÁZKY Z HER

Age of Empires: Mythologies
Assassin’s Creed
Baldurs Gate: Dark Alliance
Broken Sword: Shadow of the Templars (The Director's Cut)
FIFA 09
FIFA 10
FIFA 11
GTA Chinatown Wars
Ghostbusters: The Videogame
 
 

POPIS KONZOLE

Nintendo DS je přenosná konzolka od společnosti Nintendo, která byla uvedena už v roce 2004. Trošinku připomíná svým designem Game Boy Advance SP, ale jinak co se funkčnosti týče, je na tom trošinku jinak. Už po rozevření totiž vykouknou dvě obrazovky. Od toho se také DS jmenuje - Dual Screen. Horní displej slouží ke sledování hry, zatímco ten spodní je plně interaktivní a můžete po něm jezdit dotykovým perem, a ovládat tak hru. Dotykový displej je vůbec největším trumfem DSka, který tak umožňuje zajímavou hratelnost s novými prvky.

První verze Nintenda DS sice byla vydána v roce 2004, ale dnes po ní už nejsou skoro žádné stopy. První verze totiž byla občas kritizována svým větším rozměrem, hmotností a malou praktičností. I díky tomu vznikla verze DS Lite, která je menší, lehčí a vypadá i o dost elegantněji. Z DSka se od této verze stal velký hit a mnozí si bez něj nedokážou hraní na cestách představit. Díky velké poptávce ze strany hráčů vzniká na konzolku velké množství her všech žánrů. Samotné hry pak těží především z využívání dotykového displeje. Bohužel má DSko menší výkon, ale co nemůže nabídnout po stránce audiovizuálního zpracování, to nabízí svoji hratelností.

Nyní se DSko prodává v několika verzích, ale i barevných provedeních, přičemž stále jde o nejprodávanější herní konzolku. Uvidíme, jak s prodeji zahýbá nástupce, kterým bude Nintendo 3DS, které z DSka prakticky vychází, ale nabízí větší výkon a podporu 3D hraní.

 
7

Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning

7

Mafia: Definitive Edition

7

Marvel’s Avengers

8

Crash Bandicoot 4: It's About Time

9

Super Mario 3D All-Stars

7

Vader Immortal: A Star Wars VR