thumbnail

Podle zdrojů serveru Videogame Chronicle Sony neplánuje účast na letošní E3

Martin Šmíd , 10.01.2020 19:35,  36

Sony v minulém roce chyběla na herní výstavě E3 a své fanoušky zásobovala novými oznámeními skrze své krátké prezentace, jako to dělá už několik let Nintendo. Vrátí se ale letos Sony na E3? Na to se nyní pokusil odpovědět respektovaný server Videogame Chronicle, který oslovil několik svých zdrojů i analytika Michaela Pachtera.

„Ve srovnání s Xboxem byla Sony v roce 2019 potichu a jen sem škádlila menšími oznámeními o své další konzoli, ale většinu detailů si nechala pro sebe. Výsledkem toho je, že každý je nedočkavý a těší se na odhalení nové konzole, takže i prostému oznámení loga se dostane obrovská úroveň pozornosti," říká Chris Dring, autor GamesIndustry.biz. Dodává navíc, že na oznámení bychom nemuseli čekat příliš dlouho, protože brzy proběhnou akce PAX East a GDC, kde bude chtít Sony mluvit se svými partnery o podpoře a plánovaných hrách. „Pokud jde ale o přesný den vydání a cenu konzole, dozvíme se jí nejdříve na E3 nebo akci v podobném termínu,“ dodává.

A tím se dotknul, jestli bude Sony letos na největší videoherní výstavě, kterou v minulém roce vůbec poprvé ignorovala. Každý očekává, že se letos na E3 vrátí, ale to zase tak jisté není. Dokonce si server Videogame Chronicle myslí z informací od svých velmi dobrých zdrojů, že jí Sony opět vynechá. Organizátor E3 by za normálních okolností už oznámil, kdo se bude výstavy účastnit, ale jeho plány byly zdrženy po odchodu dlouholetého generálního ředitele a dalších klíčových zaměstnanců. A stejně skeptický k návratu Sony na E3 je i analytik Michael Pachter. „Pokud vím, neplánují letos účast na E3. Myslím si, že je to velká chyba. Jejich zaměření na spotřebitele totiž není v rozporu účastí na velkém videoherním veletrhu. Doufám, že změní názor, ale jsem k tomuto skeptický," říká Pachter.

Pořadatel Entertainment Software Association (ESA) si je vědom toho, že se E3 musí do budoucna změnit, aby byla zajímavá nejen pro vydavatele, ale také hráče. I proto oslovil Geoffa Keighleyho, který už spolupracuje s organizátory německého GamesComu.

Zdroj: videogameschronicle.com

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  7

  Halo Infinite

  7

  Chernobylite

  7

  Pokémon Brilliant Diamond & Shining Pearl

  4

  Serious Sam 4

  5

  Praey for the Gods

  6

  The Gunk