thumbnail

Hra Tekken x Street Fighter oficiálně zrušena, dokončeno bylo zhruba 30% hry - UPDATE

Martin Šmíd , 21.06.2021 17:17,  14

Je tomu pomalu deset let, co byly oznámeny bojovky Tekken x Street Fighter a Street Fighter X Tekken. Zatímco druhá jmenovaná vyšla v roce 2012 a sklidila docela solidní ohlas, první jsme se nikdy nedočkali, ačkoliv nás vývojáři neustále ubezpečovali, že se na ní neustále pracuje. No a nyní Katsuhiro Harada ve svém podcastu řekl, že vývoj byl oficiálně ukončen. „Vývoj byl ukončen, ale měli jsme dokončeno zhruba 30% hry. Opravdu tvrdě jsme na ní pracovali, kéž bych vám mohl ukázat některé modely. Měli jsme opravdu pěkné modely, třeba Chun-Li. Hodně se nám líbily a bylo jsme ohledně nich hodně sebevědomí. Jestli vám někdy něco ze hry ukážeme, záleží na Capcomu, který vlastní na Street Fighter práva,“ řekl.

V roce 2019 Katsuhiro Harada ve svém podcastu řekl, že na vývoj Tekken x Street Fighter mělo vliv vydání bojovky Tekken 7. „Životní cyklus bojovky je tradičně velmi krátký, rok nebo dva, no a pak uděláte pokračování. Tekken 7 byl ale hodně úspěšný jako live service hra s DLCčky. Kvůli tomu bylo těžké ospravedlnit vydání další hry, zatímco Tekken 7 si vedl velmi dobře,“ řekl tehdy pro VGC.

Zdroj: Tisková zpráva

UPDATE: Katsuhiro Harada dnes trochu poupravil své prohlášení s tím, že vývoj hry byl pozastaven. V současnosti se neplánuje, že by se znovu rozběhl, ale to neznamená, že se tak v budoucnu nestane. „Stále doufám, že se vývoj hry Tekken x Street Fighter znovu rozběhne, až bude příležitost," doplnil Harada. 

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  4

  Dungeons and Dragons: Dark Alliance

  9

  Final Fantasy VII Remake Intergrade

  8

  Sniper Ghost Warrior Contracts 2

  8

  The Legend of Zelda: Skyward Sword HD

  10

  Ratchet & Clank: Rift Apart

  5

  Olympic Games Tokyo 2020: The Official Video Game