thumbnail

Bethesda Softworks založila nové studio Roundhouse Studios

Martin Šmíd , 13.11.2019 17:25,  1

Herní vydavatel Bethesda Softworks před malou chvilkou oznámil otevření nového interního studia, které se jmenuje Roundhouse Studios. Zajímavostí přitom je, že v tomto studiu budou působit vývojáři z Human Head Studios, jimž Bethesda před lety zrušila Prey 2 a nerozešla se s nimi zrovna v dobrém. Zdá se ale, že všechny spory byly urovnány a už se na ně zapomnělo. Každopádně pro Human Head Studios toto oznámení znamená konec.

Bohužel jsme museli studio Human Head Studios zavřít, což bylo pro celý tým zničující. Bethesda nám ale podala pomocnou ruku, protože viděla v našem týmu vášeň pro vytváření her. Jsme nadšeni, že náš tým tak bude moci zůstat i nadále pohromadě a budeme moci dělat práci, kterou milujeme. Už jako součást společnosti, kterou známe a obdivujeme," říká šéf Roundhouse Studios, Chris Rhinehart. Prakticky stejná slova na adresu vývojářů následně pronesl i Todd Vaughn z Bethesdy.

Vývojáři z Roundhouse Studios působí v herním průmyslu už více než 20 let a podíleli se na řadě úspěšných her, ať už šlo o akce, RPGčka nebo jiné žánry. Mezi jejich nejpopulárnější hry patří první Prey, ale naposledy pracovali na vikinské hře Rune II, která vychází pro PC tento týden. Jestli se dostane v budoucnu i pro konzole, v tuto chvíli nevíme, ani nevíme, jak to bude s její budoucí podporou.

Zdroj: Tisková zpráva

 
 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  9

  Desperados III

  9

  F1 2020

  9

  Borderlands Legendary Collection

  8

  Trials of Mana

  8

  Marvel’s Iron Man VR

  8

  BioShock: The Collection (Nintendo Switch)