thumbnail

Amazon oznámil cloudovou herní službu Luna

Martin Šmíd , 24.09.2020 19:58,  64

Google před rokem spustil cloudovou herní službu Stadia, které se zatím popravdě moc nedaří. Daleko nadějněji to vypadá u Microsoftu, protože jeho služba spojená s Xbox Game Passem je pro hráče velkým lákadlem. Delší dobu se mluvilo o tom, že cloudovou službu připravuje i Amazon. Ten ji nyní skutečně oznámil, přičemž nese jednoduchý název Luna. Zatím se neví, kdy se služba spustí, ale na začátku bude dostupná na zařízeních PC, Mac, Fire TV, iPhone a iPad, později se počítá i s Androidem. Během startu bude dostupná za měsíční poplatek 5.99 dolarů a bude umožňovat hrát až na dvou různých zařízeních současně, přičemž některé vybrané hry mají běžet v rozlišení 4K při 60fps.

Amazon slibuje, že hned na launch bude připraveno přes 100 her, mezi nimiž bude Resident Evil 7, Control, Panzer Dragoon, A Plague Tale: Innocence, The Surge 2, Yooka-Laylee, GRID, Abzu a Brothers: A Tale of Two Sons. Podporu vyjádřil i Ubisoft, který na Lunu přinese své očekávané hry Assassins Creed Valhalla, Far Cry 6 a Immortals Fenyx Rising. Amazon bude nabízet i svůj vlastní Alexa Luna gamepad, který má stát 49.99 dolarů. Jak vypadá, se můžete podívat níže v novince.

Amazon se v posledních letech snaží prosadit ve videoherním průmyslu, ale zatím se mu to moc nedaří. Jeho multiplayerová akce Crucible byla ukázkovým propadákem a lépe na tom nejsou ani jeho další hry. Jestli se prosadí se svojí streamovací službou, je zatím otázka. Bude mít totiž velmi silného soupeře v podobě Microsoftu. V posledních dnech se hodně mluví o tom, že Microsoft nekoupil společnost ZeniMax Media kvůli válce se Sony, ale právě kvůli tomu, aby se její hry nedostaly na konkurenční cloudové služby. Asi na tom ve výsledku něco bude.

Zdroj: Tisková zpráva

Obrázky gamepadu

 
 

KOMENTÁŘE

  Pro přidání komentáře je nutné být registrován a přihlášen.
   
  7

  Mafia: Definitive Edition

  8

  Star Wars: Squadrons

  7

  Project CARS 3

  8

  Pikmin 3 Deluxe

  7

  Vader Immortal: A Star Wars VR

  8

  WRC 9